Anahtar Kelime Bulucu – Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır

0
72
anahtar kelime bulucu
anahtar kelime bulucu

İyi anahtar kelimeler bulmak zordur. İşe yarayan her anahtar kelime için çalışmayan yüzlerce anahtar kelime vardır. Ve yanlış bir seçim yaparsanız, aramada asla görünmeyecek içerikler oluşturmak zorunda kalırsınız. Bu yüzden bu kılavuzu bir araya getirdik. Anahtar kelime araştırmasının tehlikeli yolunda gezinmek ve çabalarınızı gerçekten önemli olan anahtar kelimelere odaklamak için kullanın.

Bu kılavuz, anahtar kelime fikirleri oluşturmak ve en yüksek sıralama potansiyeline sahip olanları seçmek için adım adım bir süreci açıklar. Adımları izlerseniz, sayfalarınızla eşlenmiş bir kârlı terimler listesi ve bu anahtar kelimelerin getireceği trafiği anlayacaksınız.

Anahtar kelime bulucu ile işinizi basit bir hale getirebilirsiniz. En iyi anahtar kelime bulucu, size tüm detayları verendir.

Örnek bir anahtar kelime bulucu: https://ask4seo.com/long-tail-keyword-suggestion

Anahtar kelime araştırması nedir?

Anahtar kelime araştırma süreci, insanların arama motorlarına girdiği yüksek hacimli sorguları bulmayı içerir. İnsanların neye ihtiyacı olduğunu kavramayı amaçlar ve web sitelerinin içeriğini beklentilerine göre uyarlamaya yardımcı olur. Doğru anahtar kelimeler seçildiğinde ve uygulandığında, web sitesi trafiğinde ölçülebilir bir artış sağlama yeteneğine sahiptir. Yani abartmadan söyleyebiliriz ki anahtar kelime araştırması arama motoru optimizasyonunun temel taşıdır.

Anahtar kelime araştırması nasıl yapılır?

Anahtar kelime bulucu, SEO stratejiniz ve hedeflerinizle uyumlu olmalıdır . Anahtar kelime araştırmanızı başlatmadan önce, güçlü ve zayıf yönlerini değerlendirmek için web sitenizin profilini inceleyin.

Web sitenizin otoritesine, içerik kalitesine ve sektörünüzün rekabet ortamına bağlı olarak, sayfalarınızı optimize etmek farklı bir çaba gerektirecektir. Hedef kitlenizi aklınızda bulundurun: Web sitenizin kullanıcılara sağladığı değere ve arama amaçlarını nasıl tatmin edeceğinize odaklanmalısınız .

Hemen konuya girdiğinizde, anahtar kelime araştırması temelde üç parçalı bir süreçtir. İlk olarak, mümkün olduğu kadar çok anahtar kelime fikri üretirsiniz. İkinci olarak, çok çılgın, çok alakasız veya uygulanması çok zor olanları çıkarmak için araştırılan terimleri filtrelersiniz. Son olarak, hangisinin önce uygulanması gerektiğini görmek için kalan anahtar kelimelere öncelik verirsiniz. Bu süreci takip etmeyi biraz daha kolaylaştırmak için her bir parçayı daha küçük adımlara böldük, ancak ana mesaj hala aynı: üret, filtrele, öncelik ver.

Çekirdek anahtar kelimelerin bir listesini oluşturun

Tohum anahtar kelimeler, işletmenizi genel olarak tanımlayan en basit terimlerdir. Bunlar, zaten sıralamanız gereken kelimelerdir. Daha fazla anahtar kelime fikri geliştirme sürecini başlatmak için kullanılırlar. Birkaç anahtar kelime bulur bulmaz, daha binlercesini oluşturmak için SEO yazılımını kullanabileceksiniz.

Temel anahtar kelimeleri nasıl bulacağınıza dair en basit ipucu, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi en iyi tanımlayan birkaç kelime öbeği yazmaktır. İşletmenizi genel konulara ayırın ve her konu için birkaç değerli anahtar kelime seçin. Sonuç olarak, daha geniş SEO anahtar kelime araştırması için başlangıç ​​noktası olacak en alakalı anahtar kelimeleri bulacaksınız.

Muhtemelen daha iyi bir başlangıç ​​noktası, web sitenizin navigasyonunu gözden geçirmek ve katalogda anahtar kelime terimlerini aramak olabilir.

Anahtar kelimeler hakkında bizden ücretsiz destek alabilirsiniz. Sizi yönlendirmek, bizim için ek bir başarıdır.

Daha önce bu konu ile ilgili bir yol paylaşmıştık. Bu makalemizi beğendiyseniz onuda inceleyebilirsiniz.