Backlink nasıl alınır – Backlink nedir nasıl yapılır – Backlink siteleri

0
92
Backlink
Backlink nedir nasıl yapılır

Backlink yani Türkiye’de bilinen ismiyle geri bağlantı nedir nasıl yapılır ? Geri bağlantılar konusunda yazımızın geri kalanında backlink olarak bahsedeceğiz.

Backlink, şimdiye kadar gördüğünüz ya da görebileceğiniz en büyük marka tanıtımıdır. Bir firmanız, şirketiniz veya fabrikanız varsa, marka bilinirliğini en üst düzeye çıkarmanız için çalışma yapmalısınız.

backlink

Bilindik web sitelerinden aldığınız geri bağlantılar, bilinirliği az sitelere göre daha etkilidir. Bu yüzden sosyal medya backlinkleri büyük önem taşır. Keşfeti açık bir profil, reklamsız bir şekilde kullanıcılara ve yeni müşterilere ulaşır.

Backlink konusu size mantıklı geldiyse hemen oluşturmaya başlayabilirsiniz. Yoğun bir iş temposuna sahipseniz, backlinkleri sizin için biz oluşturabiliriz. Backlink paketleri: https://best4you.com.tr/backlink-paketleri/

Ücretsiz Backlink siteleri

Ücretsiz backlinkler web sitenize zarar verebilir. Ancak düzenli bir şekilde index alan siteler sizin varlığınızı arama motorlarına bildirebilir. Bunu sürekli bir şekilde yapmak yerine tek seferlik ya da bir kaç sefer yapmanız daha mantıklı olacaktır. Ücretsiz backlink sitesi: https://ask4seo.com/backlink-maker

Facebook

Şu anda Facebook hakkında düşünmeni istiyorum. 2 milyar kullanıcısı var. Bunlardan 1,1 milyarı her gün Facebook mobil Uygulamasında aktif. Bu çok büyük bir katılım.

Pazarlama planınızda Facebook’u görmezden gelmek için deli olmanız gerekir.

…Yoksa Deli mi? Aslında Facebook’u görmezden mi gelmelisin?

Başarılı bir girişimci olarak, muhtemelen potansiyel müşteriler yaratmak için Facebook’a bakıyorsunuz. İyi bir potansiyel müşteri kaynağı olabilir. Ancak acımasız gerçek şudur: “Facebook’tan müşteri adayı oluşturmak son derece zor, zaman alıcı ve uzun vadeli bir süreçtir.

Kimse bir şey satın almak için Facebook’a gitmiyor. Parti yapmak, arkadaşlarıyla sohbet etmek, gülmek ve sosyalleşmek için oradalar.

Facebook’ta Ne Görüyorsun ?

  • Sevimli kedicikler?
  • Tatil fotoğrafları?
  • Yemek fotoğrafları?

Alışveriş yapmak istediklerinde Facebook’a değil Amazon’a gidiyorlar.

Yani reklam kampanyası yürütmüyorsanız, Facebook sizin için uygun bir yer değil.

Bilgiye ihtiyacınız olduğunda nereye başvuruyorsunuz? Gerçekten tek bir cevap var.

Google

İnternette değerli bir yere sahip olmak istiyorsanız, aramalarda 1 Numara olmalısınız.

google
Google SEO nedir nasıl yapılır?

Birinci sırada yer almak, tüm trafiği sizin alacağınıza işaret değildir. Bunu ufak bir matematik örneği ile açıklayalım.

Bugün 20.000 kişi kot pantolon araması yaparsa ve siteniz birinci sıraya yerleşirse 6.600 ziyaretçi alırsınız. Ancak kullandığınız başlık ve açıklama ile birlikte daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Yinede %33 çok iyi bir rakam.

Web siteniz beşinci sıradaysa, o halde 1.400 trafik alacaksınız. Bu büyük bir kayıp. Ancak yinede hiç fena değil. İlk 5 te yer almıyorsanız, web siteniz bir yangın yerine döner. Nereyi söndüreceğinizi şaşır ve paniklersiniz. Üçüncü sayfa olmak isteyeceğiniz en son yerdir. Trafiğiniz %1.1’e düşmüştür.

Google’da sıralama için yalnızca iki odak noktası vardır:

1) Sayfa İçi Optimizasyon
2) Sayfa Dışı Optimizasyon

Sayfada Optimizasyon, web sayfanıza yerleştirdiğiniz içeriği ifade eder ve bunlarla sınırlı olmamak üzere şunları içerir:

1) Başlık Etiketleri
2) Anahtar Kelime ve Anahtar Kelime Yoğunluğu
3) İlgili içerik
4) Resimler
5) Gömülü videolar
6) Meta Etiketler
7) Gizli Semantik İndeksleme
8) Ve ​​birkaç faktör daha…

SEO

Sayfa İçi Optimizasyonun SEO önemli bir faktörü, arayan kişinin aradığı şeydir. Ancak Google, arama yapan kişinin sayfanızda ne kadar kaldığını izler. Ziyaret edip hemen Geri Düğmesine basarlarsa Google, sayfanın o arama terimi için o kadar iyi olmadığını anlar.

Google’ın kârı çok iyi sonuçlar vermeye bağlı olduğundan, alakalı değilse ve arama yapanlar çok hızlı ayrılırsa o sayfanın en üstte kalmayacağına bahse girebilirsiniz. Ama yinede umudunuzu kesmeyin. Sizi yönlendireceğiz.

Kötü içerik, rakiplerinizin yapabileceği her şeyden daha hızlı bir şekilde sizi zirveden düşürür.

İşin Uzmanı Google ile konuştuk.

Google, ilk günlerinde bir siteden başka bir siteye bir köprünün “ Güven Oyu ” olduğuna karar verdi . Ancak Google , kendisine daha fazla köprü (geri bağlantı) içeren siteleri daha yüksek sıraladı.

Tabii ki, bu daha üst sıralarda yer almak istedikleri sitelere milyonlarca bağlantı yönlendiren spam gönderenler tarafından kötüye kullanıldı.

Google, bir sayfayı sıralamak için hangi köprülerin önemli olduğunu düşündüğü konusunda daha seçici davranarak yanıt verdi. Ama yinede “ Otorite ” sitelerinin bağlantıları, siteleri sıralamak için daha güçlü hale geldi.

Artık 8$’lık bir alan satın alıp, daha üst sıralarda yer almayı bekleyen “Para” sitenize bağlantılar içeren yüzlerce sayfa koyamazsınız.

Kesin ölçütleri Google’dan başka kimse bilmiyor. Ama yinede Google’ın değer verdiği site türlerini biliyoruz.

Backlink nedir nasıl yapılır ?

Bu siteler, kullanıcıları tarafından çok fazla trafik ve etkileşim alır. Ayrıca katılmanız gerekir, bu da spam gönderenlerin bunlardan faydalanmasını daha fazla zaman alıcı ve zor hale getirir.

Bu nedenle harika bir içerik oluşturduğunuzda, sitenizi sıralamak istiyorsanız, rakibinizden daha fazla geri bağlantıya ihtiyacınız vardır .

Süreç çok basittir:

1) Sosyal siteleri araştırın ve bir liste yapın.
2) Kaydolun ve 150 sosyal sitedeki profilleri doldurun.
3) Tek tek giriş yapın ve bir bağlantı ile benzersiz bir içerik gönderin.
4) Sadece bir tane yeterli olmayacağı için daha fazla profil ekleyin.
5) IP adresinizi proxy’ler aracılığıyla değiştirin yani bir birey gibi görünüyorsunuz ve siteyi geri bağlantılarla spam yapmak için birden fazla hesaba giriş yapan biri gibi görünmüyorsunuz.
6) Tüm dünyadaki izleyicilerinizin gönderilerinizi görmesi için farklı zamanlarda gönderin.
7) Captcha’ları çözmeniz gerekeceğini söylemiş miydim? Her yerde beliren, okunması zor metinler içeren rahatsız edici küçük resimler.

Evet, “Basit” dedim ama kolay değil.

Bu çok fazla iş. Ancak bir profil oluşturmak 15 dakika sürüyorsa, 150 profil için 37,5 saatlik bir çalışmaya bakıyorsunuz. Bu neredeyse tüm bir çalışma haftası sadece hesap oluşturmaktır. Bu sadece bir ton zaman kaybı değil, cehennem kadar sıkıcı.

Ve birden fazla profil istiyorsanız? Ama bunun ne kadar süreceğini düşünmekten nefret ediyorum.

Sonra her hesapta paylaşım yapmaya başlarsınız…

Manuel olarak yapmak bir kabus. Bu yüzden işi profesyonel ekibimize bırakın. 100 hatta binlerce kişi sizin için çalışsın.

Son Sözler

SEO uzmanı olarak, size en iyi şekilde backlink sağlamaktan memnuniyet duyarım. Ancak bir markanız varsa, bu yeterli olmayabilir. Bunun için en iyi çalışmaları hazırlamak için olduğumuzu unutmayın. Bundan dolayı size acemi yerine bir uzman şart. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Ama yorum yapmazsanız üzülürüm 🙂