Edu Backlink ile nasıl faydalı çalışma yapılır

0
67
backlink paketleri
backlink paketleri

Edu backlink satın aldığınızda, sizin web sitenizi bir edu uzantılı siteye yorum olarak eklediklerinde, edu backlink almış olursunuz.

Ancak yorum backlinkler, genel olarak bahis ve diğer yasaklı sitelerin yoğun kullandığı yerlerdir. Bunun gibi basit ve riskli bir felsefe ile ilerlemek zararınıza olacaktır.

Size fayda sağlayacak blogların asıl kaynaklarını edu olarak gösterip, edu ve gov sitelerde size özel sayfa açarak tanıtım yapıyoruz.

Bu 3 ay boyunca planlı bir şekilde farklı iplerden, farklı pclerden, farklı kullanıcılar ile yapılması gerekiyor. Düzenli çalışmalar sonucu Google otoriter bir site olduğunuzu kabul eder ve yükselmeye başlıyorsunuz.

Bu yükseliş her sitede farklı oluyor. Çok eski siteler 1 gündede yükseliyor. Yeni siteler için süre 6 ayıda buluyor.

Backlink Nedir

Backlink, yani geri bağlantı; web sitenizi en iyi tanıtma araçlarından biridir. Bir web siteniz varsa, başta Google Reklam ve daha sonrasında sıralama faktörlerinde yer almanız gerekir. Geri bağlantılar web sitenizi ve marka bilinirliğini büyük ölçüde arttırır. Tabi bilinçli yapıldığında…

Backlink, web siteniz için ciddi önem taşır. Her içerik pazarlamacısı, bloglarına giden yüksek kaliteli gelen bağlantılar ister. Bu geri bağlantılar, SEO çabalarınız söz konusu olduğunda size büyük bir destek verebilir ve serp’lere daha hızlı tırmanmanıza yardımcı olabilir.

Backlink Türleri

Geri bağlantılar daha çok site tanıtımı için kullanılır. Backlink satın al kelimesini aratan kullanıcılar için özel olarak oluşturulan bu sayfa, size backlink hakkında geniş bir bilgi sunacaktır. Backlink paketleri genel olarak tüm platformlardan gönderilebilir. Ancak web sitenizin içeriğine göre bu durum değişiklik gösterebilir. Backlink paketlerini kısaca tanımlayacak olursak;

Blog Platform Backlink: Daha çok blog yazılarınız için oluşturacağınız web siteleridir. Örnek verecek olursak WordPress, Blogger, Medium vb. Bu web sitelerinde bir blog oluşturabilir ve işinizle alakalı eğitici, öğretici yazılar yazabilirsiniz.

Blog Post Backlink: Blog platformlarda oluşturduğunuz yazılar, bu katogeride yer alır. Daha önce oluşturulmuş blog siteleride bunun için uygundur. Ancak dikkat etmeniz gereken bir püf nokta var! Her blog sitesi sizin işiniz için uygun olmayabilir. Sizin işinizi seven platformlarda paylaşım yapmanız önerilir.

Bookmark Backlink: Aslında status backlink tarzı sosyal medyalara yakın gibi görünsede, tam amacı sizin kim olduğunuzu açıklamaktır. Bundan dolayı linkedin bu iş için biçilmiş kaftandır.

City Backlink: Google maps size her ihtiyacınız için yeterli olacak gibi görünsede, detaylı ve uzun arayışlarda tıkanmaktadır. Yani aradığınız kişi Google’un en son sıralarında olabilir. Google genel olarak parayı veren düdüğü çalar felsefesiyle ilerlediği için, amacınıza ulaşmanıza izin vermez. Bu yüzden Foursquare tarzı, yada adını bile duymadığınız spoke tarzı sitelerden daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu alanlara şirketinizi eklediğinizde, aynı şekilde bilinirliğiniz artacaktır.

Diğer Backlink Türleri

Edu Backlink: Genel olarak edu backlink için yapılan yanlışlar ile başlamak istiyorum. Yasa dışı sitelerin kullandığı edu yorum backlinklerin altına yazdığınız yorumlar o siteler ile eş değer tutulacaktır. Uzak durun! Kelime anlamına bakacak olursak eğitim, öğretim alanında resmi devlet hizmeti veren sitelerdir. Resmi kurumlardan alacağınız bir öneri gerçekten çok önemlidir. Ancak ilk başta belirttiğim gibi doğru alanlardan almanız gerekir.

Images Backlink: İsmindende anlaşıldığı gibi, çizimlerinizin ya da işiniz ile ilgili resimlerin diğer kullanıcılar ile paylaşıldığı alanlardır. İşinizi görsel olarak göstermek, yakın gelecekte Google sayesinde en iyi SEO çalışması olacaktır. Çünkü görsel arama motoru üzerinde çalışmalarını tamamladılar. Google lens, görsel aramalara en büyük desteği veriyor. Sizde vakit geçmeden kervana katılın ve işiniz ile ilgili çekebildiğiniz kadar resim çekin ve Pinterest’te paylaşın.

Pligg Backlink: Blog platformlardan hiç bir farkı olmayan bu platform, herkese açık bir paylaşım ortamı sunar. Sınırlamanın olmadığı bu alanlar, çoğu zaman link paylaşımlarınız ile içerikleri otomatik çekmektedir. Açık kaynak bir haber siteniz yoksa bu alanlara yazı yazmanıza gerek yoktur.

Shortner Backlink: Genel olarak sosyal medya paylaşımlarında kullanılan kısa linklerin bir başka avantajı, google index almalarıdır. Yani siz link kısalttığınızda paylaşmasanız bile öne çıkma olasılığı yüksektir. Bu durum size artı trafik olarak dönecektir. Yeni kullanıcılara ulaşmak ve detaylı bir kısaltmaya sahip olmak istiyorsanız bilink resmi sitesine giriş yapıp detaylı bir kısa link oluşturabilirsiniz.

Status Backlink: Sosyal medya sayfaları oluşturup oluşturduğunuz tüm backlink kaynaklarını sayfanıza ekleyebilirsiniz. Linke açık tüm sosyal medyalar bu alan için uygundur.

Tüm backlink paketleri için: https://best4you.com.tr/backlink-paketleri/

Ücretsiz backlink için: https://ask4seo.com/backlink-maker