Google SEO nedir nasıl yapılır?

1
65
Google SEO nedir nasıl yapılır?
Google SEO nedir nasıl yapılır?

Google SEO nedir nasıl yapılır sorusunu ele alacağız. Google’un arama motorunda rekabetçi bir şekilde sıralama yapma rehberiniz olan Google SEO Rehberi’ne hoş geldiniz.

SEO nedir? SEO, arama motoru optimizasyonu veya bir web sitesini Google gibi arama motorları aracılığıyla bulmayı kolaylaştırmak için optimize etme sürecini ifade eder.

Peki site içeriğinizi Google SEO için nasıl optimize edersiniz? Best4you’nun yol göstermesine izin verin!

Google SEO Paketleri: https://best4you.com.tr/google-seo-paketleri/

İdeal olarak, içerik yazmaya başlamadan önce anahtar kelime araştırmanızı yapmak en iyisidir . Bu, içeriğinizde hangi anahtar kelimelere odaklanacağınızı bilmenizi sağlar. Geniş ve uzun kuyruklu anahtar kelimelerin bir karışımını kullanmak en iyisidir.

Anahtar kelime seçimleri için ücretsiz araçlar kullanın: Anahtar Kelime Bulucu

A’dan Z’ye SEO için Best4you içeriklerini inceleyin. A’dan Z’ye SEO

Google SEO Klavuzu

Google SEO anahtar kelime araştırmanızı tamamladınız. Hedeflemek istediğiniz Google SEO anahtar kelimelerinin bir listesine sahip olduktan sonra, yazma zamanı! SEO anahtar kelimelerinizin içeriğinizde görünmesi gerekir. Aşırıya kaçmayın yoksa içeriğiniz spam gibi görünecektir.

  • Metnin gövdesi. Aynı anahtar kelimeleri tekrar tekrar kullanmamayı unutmayın. Değiştiriciler (ör. “en iyi”, “üst”) ve uzun kuyruklar ekleyin.
  • Başlık. Anahtar kelimenizin başlığınızda olması, SERP’den TO’nuzu artıracaktır.
  • Alt başlıklar. Alt başlıklar/H2 başlıkları, Google SEO anahtar kelimeleri için değerli noktalardır.

İşiniz daha bitmedi! Google SEO anahtar kelimelerini aşağıdakilere eklemeyi unutmayın:

  • Meta başlık : Meta başlık, arama motoru sonuçlarında görünür. Burada sağlam bir anahtar kelime kullanın.
  • Meta açıklama : Bu açıklama, Google’daki bağlantınızın altında görünür. Tıklama oranınızı artırmak için alakalı anahtar kelimeleri içeren ilgi çekici bir meta açıklama yazın.
  • Resim dosyası adları/ALT nitelikleri : Her şeyden önce, Google SEO içeriğinize resimler ekleyin! Resimler okuyucular için çekicidir. Google da onları sever. Dosya adlarında anahtar sözcüğü kullanın (örneğin, balıkları nasıl yakalarsınız.jpg). Ayrıca arama motorlarına ve kullanıcılara bir anahtar kelime ile resmin ne olduğunu söylemek için ALT özelliğini kullanın.
  • Bağlantı metni : Anahtar kelimenizi bağlantı metni olarak kullanarak sitenizdeki diğer birkaç sayfadan yeni sayfanıza bağlantı verin. Bu, Google tarayıcılarının sayfanızı bulmasını ve sıralamasını kolaylaştırır.

Son Sözler

Sosyal ağlarda paylaşarak ve içeriğinize bağlantılar oluşturarak optimize edilmiş içeriğinizin görünürlüğünü artırın. Dış sitelerden dahili ve harici bağlantılar oluşturduğunuzdan emin olun. Bu faaliyetler “ sayfa dışı SEO ” olarak bilinir. Daha fazla SEO için bize ulaşın.

Ücretsiz SEO için Bloglarımızı ziyaret edin. https://best4you.com.tr/blog/

Uygun SEO fiyatları ile başarıya ulaşın. https://best4you.com.tr/seo-paketleri/

1 Yorum

Yoruma kapalı.