Link Kısalt – Özel QR Kodu – Profil Oluşturma

0
55
link kısalt
link kısalt

Link kısaltma insanların bağlantıları daha kolay paylaşmasına ve çevrimiçi trafiği ölçmesine yardımcı olmak için Google URL Kısaltıcı’yı 2009’da kullanıma sunduk . O zamandan beri, birçok popüler URL kısaltma hizmeti ortaya çıktı ve insanların İnternet’te içerik bulma biçimleri de, öncelikle masaüstü web sayfalarından uygulamalara, mobil cihazlara, ev asistanlarına ve daha fazlasına kadar önemli ölçüde değişti.

En iyi lin kısaltma sitelerinden biri olan bilink bu alanda size çok fazla seçenek sunuyor.

Bilink sitesini ziyaret et. Açık bağlantı: https://bilink.app/

Çabalarımızı yeniden odaklamak için, önümüzdeki haftalarda goo.gl desteğini kapatıyoruz ve yerine Firebase Dynamic Links (FDL) koyuyoruz. FDL’ler, mevcut ve potansiyel kullanıcıları bir iOS, Android veya web uygulaması içindeki herhangi bir konuma göndermenize olanak tanıyan akıllı URL’lerdir. İleriye dönük olarak ürünü büyütmek ve geliştirmek için heyecanlıyız. goo.gl’nin çoğu özelliği sonunda kullanımdan kaldırılacak olsa da, mevcut tüm bağlantılar amaçlanan hedefe yönlendirmeye devam edecek. Ancak yerine geçebilecek siteler arasında qr özelleştirme seçeneği ile bilink dikkat çekiyor.

Özel QR kodu oluştur. farklı tasarım ve logo desteği ile birlikte qr kodu markanızı tam olarak yansıtır.

Link Kısaltanlar için

13 Nisan 2018’den itibaren, anonim kullanıcılar ve bugüne kadar hiç kısa bağlantı oluşturmamış olan kullanıcılar, g0o.link konsolu aracılığıyla yeni kısa bağlantılar oluşturamayacak . Yeni kısa bağlantılar oluşturmak istiyorsanız, alternatif olarak bilink.app gibi popüler hizmetlere göz atmanızı öneririz .

Mevcut goo.gl kısa bağlantılarınız varsa, goo.gl konsolunun tüm özelliklerini bir yıl süreyle, konsolu sonlandıracağımız 30 Mart 2019 tarihine kadar kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu süre zarfında tüm kısa bağlantılarınızı ve analizlerini goo.gl konsolu üzerinden yönetebilirsiniz.

30 Mart 2019’dan sonra tüm bağlantılar istenen hedefe yönlendirilmeye devam edecek. Mevcut kısa bağlantılarınız Firebase konsoluna taşınmayacak , ancak bağlantı bilgilerinizi goo.gl konsolundan dışa aktarabileceksiniz.

Özel Profil Oluşturun

Bağlantı özellikleri ile Özel H keyler, metin, bağlantı, rss ve özellikle TikTok gibi platformlardan video çekebilme özelliği ile size eksiksiz bir profil bağlantısı sunuyor.

Tek bir bağlantı ile sahip olduğunuz tüm içeriklere ve sosyal medyalarınıza link verebilme özelliği ile eksiksiz profil oluşturun

Geliştiriciler için

30 Mayıs 2018’den itibaren, yalnızca bugünden önce URL Kısaltıcı API’lerine erişmiş olan projeler kısa bağlantılar oluşturabilir. Yeni kısa bağlantılar oluşturmak için FDL API’lerini öneririz . FDL kısa bağlantıları, kullanıcının platformunu otomatik olarak algılar ve kullanıcıyı uygun şekilde web’e veya uygulamanıza gönderir.

Eksiksiz Bir Analiz Alın

Bağlantı ve profiliniz için eksiksiz bir analiz alın. Detaylı analiz ile geleceğinize yön verebilirsiniz.

Zaten goo.gl kısa bağlantılarını yönetmek için URL Kısaltıcı API’lerini çağırıyorsanız , API’leri sonlandıracağımız 30 Mart 2019 tarihine kadar bir yıllık bir süre boyunca bunları kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu açıklamalardan sonra diğer siteler Google’dan Bilink tarzı sitelere geçiş yaptı. Geçiş yapmak isteyen geliştiriciler için geçiş kılavuzumuza bakın.

https://bilink.app/developers

Geliştiriciler için API Referansı

Başlarken

İsteklerin sistem tarafından işlenmesi için bir API anahtarı gereklidir. Bir kullanıcı kaydolduğunda, bu kullanıcı için otomatik olarak bir API anahtarı oluşturulur. API anahtarı, her istekle birlikte gönderilmelidir (aşağıdaki tam örneğe bakın). API anahtarı gönderilmezse veya süresi dolmuşsa bir hata olacaktır. Kötüye kullanımı önlemek için lütfen API anahtarınızı gizli tuttuğunuzdan emin olun.

API anahtarınız

NJ***********iA
kimlik doğrulama

API sistemiyle kimlik doğrulaması yapmak için API anahtarınızı her istekle birlikte bir yetkilendirme belirteci olarak göndermeniz gerekir. Aşağıda örnek kodu görebilirsiniz.

curl --location --request POST 'https://bilink.app/api/url/add' \ 
--header 'Authorization: Bearer NJZytyiovOAjabiA' \
--header 'Content-Type: application/json' \ 
Oran Sınırı

API’miz, kararlılığını en üst düzeye çıkarmak için isteklerdeki ani artışlara karşı koruma sağlayan bir hız sınırlayıcıya sahiptir. Hız sınırlayıcımız şu anda 1 dakika başına 30 istekle sınırlandırılmıştır.

Yanıtın yanında birkaç başlık gönderilir ve bunlar istekle ilgili çeşitli bilgileri belirlemek için incelenebilir.

X-RateLimit-Limit: 30
X-RateLimit-Remaining: 29
X-RateLimit-Reset: TIMESTAMP
Yanıt İşleme

Tüm API yanıtı, varsayılan olarak JSON biçiminde döndürülür. Bunu kullanılabilir verilere dönüştürmek için dile göre uygun işlevin kullanılması gerekecektir. PHP’de, json_decode() işlevi, verileri bir nesneye (varsayılan) veya bir diziye (ikinci parametreyi true olarak ayarlayın) dönüştürmek için kullanılabilir. Hata anahtarının kontrol edilmesi bir hata olup olmadığı hakkında bilgi verdiği için çok önemlidir. Başlık kodunu da kontrol edebilirsiniz.

{
    "error": 1,
    "message": "An error ocurred"
}

Hesap

Hesap Al

GET https://bilink.app/api/account

Hesapla ilgili bilgi almak için bu uç noktaya bir istek gönderebilirsiniz ve bu, hesapla ilgili verileri döndürür.

link kısaltma sık sorulan sorular için ziyaret edin: https://bilink.app/faq

Tüketiciler için olduğu gibi, tüm bağlantılar 30 Mart 2019’dan sonra da hedeflenen hedefe yönlendirilmeye devam edecek. Ancak, mevcut kısa bağlantılar Firebase konsoluna/API’ye taşınmaz.

URL link kısaltma, yapmaktan gurur duyduğumuz harika bir araç oldu. Geleceğe bakarken, özellikle dinamik platform algılama ve uygulama yükleme sürecinden sağ çıkan bağlantılar söz konusu olduğunda, Firebase Dynamic Links’in sunduğu olanaklar konusunda heyecan duyuyoruz. Umarız siz de öylesinizdir!

Son zamanlarda, bağlantı kurma ile ilgili çok sayıda hararetli tartışma oldu. Bağlantı kurma kampanyası oluşturmak etik midir? Google veya başka herhangi bir arama motoru, “bağlantı çiftlikleri” (arama motoru puanlarını artırmak için YALNIZCA oluşturulan bir grup alakasız bağlantı) için ceza veriyor mu? “Bağlantı kurma dönemi” bitti mi?

Bu araç, herhangi bir süslü yöntem kullanmadan herhangi bir sayfadaki herhangi bir URL’yi hızlı bir şekilde kısaltmanıza olanak tanır. Bu, belki de tüm platformlarda URL’leri kısaltmanız için kullanılabilecek en hızlı ve en kolay yöntemdir. Bu yöntem, sizin için gösterge tablonuzdan istediğiniz zaman erişebileceğiniz benzersiz bir kısa URL oluşturacaktır.

URL’yi /q/?u=’den sonra ekleyerek herhangi bir URL’yi kısaltmak için aşağıdaki hızlı URL’nizi kullanın. Güvenlik nedeniyle oturum açmanız ve beni hatırla özelliğini kullanmanız gerekir. Bu yöntemin nasıl kullanılacağını anlamak için aşağıdaki örneklere göz atın.

https://bilink.app/q/?u=https://www.google.com
https://g0o.link/q/?u=https://www.google.com

Lütfen bu yöntemin hiçbir şey döndürmediğini unutmayın. Kullanıcıyı yeniden yönlendirme sayfasına yönlendirir. Ancak gerçek kısa URL’ye ihtiyacınız varsa, onu her zaman kontrol panelinizden alabilirsiniz.

hemen siteyi ziyaret edip ücretsiz link oluşturun. https://bilink.app bağlantılarınız asla kopmaz

Bağlantı Çiftlikleri
Birçok web yöneticisi, Google’ın web sitelerini bağlantı çiftlikleri için cezalandırdığını iddia ediyor. Eğer böyleyse, neden bağlantı grubu sayfalarında sayfa sıralaması 5 olan bir bağlantı grubu siteleri var? Size bir örnek vereyim, Google.com’a gidin, herhangi bir popüler anahtar kelimeyi/anahtarları yazın ve buna “bağlantılar” kelimesini ekleyin. Örneğin, “ABCD Bağlantıları”. İlgisiz sitelere bağlantı veren, ancak yine de harika bir PR’ye sahip tonlarca web sitesi alacağınıza dikkat edin. Bağlantılı çiftçiliği hiçbir şekilde veya biçimde teşvik etmiyorum, ancak değerli ortaklıklar kurmak teşvik ettiğim bir şey. Bir mücevher sitesiyseniz ve bir antika sitesiyle bağlantı alışverişi yapıyorsanız, bunun harika bir şey olduğunu düşünüyorum. Mücevher arayan birinin antikalara ilgi duyması çok olasıdır. Birkaç sitem var ve kısmen alakalı sitelerden aldığım isabetler olağanüstü. Web sitelerimin çoğu web yöneticilerini hedef alıyor, bu yüzden her türden siteden isabet alıyorum. Unutmayın, birçok web yöneticisi arama motoru algoritmalarıyla ilgili gerçeği bildiğini iddia eder, ancak TAM GERÇEĞİ arama motorlarındaki programcılar dışında kimse bilemez. Web yöneticileri geçmişte bağlantı çiftlikleri ve giriş sayfaları (yalnızca sörfçüleri ana sayfaya yönlendirmek amacıyla belirli anahtar kelimeler etrafında oluşturulan sayfalar) nedeniyle cezalandırılmış olabilir, ancak bazılarının neden cezalandırılmadığını kim söyleyebilir.

Kiminle Bağlantı Ortaklıkları Oluşturmalıyım?
1. Sitenizle ilgili sitelerle bağlantı ortaklıkları oluşturun.

2. Ürünlerinizle ilgilenebilecek bir kitleye sahip sitelerle bağlantı ortaklıkları oluşturun.

3. Ana sayfa bağlantılarını türünüze uyan web siteleriyle değiştirin. İyi bir sıralamaya sahip bir sayfada bir bağlantı alacaksınız ve kaliteli, hedefli isabetler alacaksınız.

Bağlantı Ortaklarını Nasıl Bulursunuz?
1. Bağlantılarınızı düzenleyen ve bağlantı ortakları bulmanıza yardımcı olan otomatik bir bağlantı yönetimi sağlayıcısına kaydolun. Otomatik araçlar en iyisidir çünkü zamandan tasarruf etmenize yardımcı olurlar. Her bağlantı değişimi için sayfalarınızı yüklemek ve indirmek çok büyük bir acı ve çok zaman alıcı olabilir. Otomatik araçlar bağlantı çiftlikleri DEĞİLDİR çünkü size kimlerle bağlantı alışverişinde bulunduğunuz konusunda tam kontrol sağlarlar. Bir üye her web sitesiyle bağlantı alışverişinde bulunursa, aracı kötüye kullanıyor olabilir. Bir üye aracı sorumlu bir şekilde kullanırsa, çok etkili olabilir.

2. Bu, herkese tavsiye edeceğim harika bir küçük egzersiz.
a. Web sitenizle ilgili 20 arama terimi yazın
b. http://www.google.com adresine gidin ve A adımında yazılmış bir arama terimi yazın
C. Bu arama terimi altında listelenen mümkün olduğunca çok web sitesiyle iletişime geçin ve onlardan sizinle iç sayfa veya ana sayfa bağlantıları alışverişinde bulunmalarını isteyin. İlgilenmiyorlarsa, reklam alanı satmakla ilgilenip ilgilenmeyeceklerini sorun. Web siteniz oldukça yeniyse, sitelerden reklam fiyatları istemek isteyebilirsiniz. Ücretsiz vuruşlar en iyi vuruşlardır, ancak bazen ekstra tura çıkıp hizmet için ödeme yapmanız gerekebilir. Sitenizin kitlesiyle yüksek trafikli bir site OLMADIĞINDA, reklamcılık için ayda 100 dolardan fazla harcamanızı tavsiye etmem. En iyi fırsatlar, ayda 10-25 ABD doları teklif edenlerdir. SÜPER ucuz reklam satacak siteler ve bir kol ve bir bacak şarj eden diğerleri var.

HERKES bazen reddedilir, o yüzden başını dik tut ve yoluna devam et! İnternet, Milyarlarca web sitesinden oluşur. 500 kez reddedilirseniz, hala BİRÇOK iş fırsatınız var! Bu sürekli bir iştir, bu yüzden bunu yapmak için her hafta zaman ayırın. Bunun için zamanınız yoksa, para kazanmak için zamanınız yok.

3. Bir bağlantı kurma firması kiralayın (bu oldukça pahalı olabilir, ancak paranız varsa, sizin için minimum iş)

PageRank
Pagerank harika bir araçtır ancak başarı için TEK ölçümünüz olarak kullanmayın. Pagerank ile ilgili her şeyi açıklayamam ama http://www.google-watch.org/pagerank.html adresinde iyi bir açıklama verilmiştir.

Çözüm Bilink
Sonuç olarak, bağlantı oluşturma yalnızca bağlantı ortaklarını ve arama motoru sıralamalarını artırmak için değil, aynı zamanda ortaklıklar oluşturmak ve diğer web yöneticileriyle karlı ilişkiler kurmak için de kullanılır. Bağlantı oluşturma sıkıcı bir süreçtir, ancak ücretsiz (bazen değil) diğer web sitelerinden hedeflenen isabetler elde etmek için en iyilerinden biridir.