SEO Neden web sitenizi daha iyi hale getiriyor?

0
95
seo trendleri
seo trendleri

SEO web siteniz için bir optimizasyondur ve sürekli güncellenmesi gerekir. İşte 2024 yılında web sitenize etki edecek SEO trendleri ve farklılıkları

SEO bir web sitesi etkileşim göstermeye başladığında, kullanıcılar ilk Google gibi Dünya devi bir arama motorunda hangi konuma geldiğini merak eder ve ilk Google sıralamalarına bakar.

Google 2024 yılında büyük değişiklikler yapıyor. İşte açıklaması;

BUGÜN, SEARCH CONSOLE’UN MOBİL KULLANILABİLİRLİK RAPORUNU, MOBİL UYUMLULUK TESTİ ARACINI VE MOBİL UYUMLULUK TESTİ API’SİNİ KULLANIMDAN KALDIRIYORUZ. BU ARAÇLARIN WEB SİTESİ SAHİPLERİNİN WEB’İ DAHA İYİ BİR YER HALİNE GETİRMELERİNE YARDIMCI OLDUĞUNA İNANIYORUZ; BU YOLCULUKTA BİZİMLE ÇALIŞTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ!

Buradan anladığımız; Google şu araçları kullanımdan kaldırıyor : Search Console’un Mobil Kullanılabilirlik raporu, Mobil Uyumluluk Testi aracı ve Mobil Uyumluluk Testi API’si.

Google Gemini 2024’e Damga Vuracak

Google, en büyük ve en yetenekli yapay zeka modeli olan Gemini 1.0’ı piyasaya sürüyor. Yetenekleri çoğu kıyaslamada GPT-4’ten daha iyi performans gösteriyor.

Bu durum bize daha iyi bir internet ortamı sunmaktan başka bir şey değil. Yapay Zeka detaylarını aidude.io yapay zeka web sitemizde paylaşacağız. Şimdilik konumuza geri dönelim. Konumuz neydi? SEO

2024 SEO ile Google Arama trafiği

Google şüphesiz web sitenize en çok trafik getiren arama motorudur. Hatta Bu bazen %97’leri bulur. Google bazen SEO konusundaki en iyi siteyi 1. sırada çıkarsa bile, arama terimlerinizi veya anahtar kelimelerinizi kimse aramıyorsa trafik almanız imkansızdır.

Tüm bunları Best4you SEO Paketleri ile çözebilirsiniz. Bunun sebeplerini şu şekilde sıraladık:

Sebep 1: Konunun arama talebi yok

Eğer hiç kimse konunuzu aramıyorsa, 1. sırada olsanız bile herhangi bir arama trafiği alamazsınız.

Bu nedenle anahtar kelime araştırması yapmak çok önemlidir. İnsanların sizin konuşmak istediğiniz her şeyi aradığını varsayamazsınız. Verileri kontrol etmeniz gerekiyor.

Trafik Potansiyeli (TP) ölçümümüz Anahtar Kelimeler Gezgini’ndeki bu konuda yardımcı olabilir. Bir anahtar kelime için mevcut en üst sıradaki sayfanın, sıralandığı tüm sorgulardan ne kadar organik arama trafiği aldığını tahmin eder. Bu, bir konuya ilişkin toplam arama talebinin iyi bir göstergesidir.

Anahtar Kelime Gezginin’de her anahtar kelime için bu ölçümü göreceksiniz ve hatta minimum kriterlerinizi karşılayan anahtar kelimeleri (örneğin, 500’den fazla aylık trafik potansiyeli) filtreleyebilirsiniz.

Sebep 2: Sayfada Backlink (geri bağlantı) yok

Geri bağlantılar , Google’ın ilk üç sıralama faktöründen biridir ; bu nedenle, bir sayfaya bağlantı veren web sitelerinin sayısı ile trafiği arasında açık bir korelasyon olması muhtemelen şaşırtıcı değildir.

Sonuç olarak? Sayfalarınızın arama trafiği almasını istiyorsanız gerçekte yalnızca iki seçeneğiniz vardır:

  • Çok az geri bağlantıyla veya hiç geri bağlantı olmadan sıralamaya girebileceğiniz, rekabetçi olmayan konuları hedefleyin.
  • Rekabetçi konuları hedefleyin ve sıralama için geri bağlantılar oluşturun.

Rekabetçi olmayan konular bulmak istiyorsanız şunu deneyin:

  • bir konu girin Anahtar Kelimeler Gezgini’ne
  • gidin Eşleşen terimler raporuna
  • Anahtar Kelime Zorluğu (KD) filtresini maksimuma ayarlayın. 20
  • En Düşük DR filtresini sitenizin DR’sine ayarlayın (bu, size aynı veya
  • daha düşük DR sıralamasından en az birine sahip olan anahtar kelimeleri ilk 5’te gösterecektir)

Daha rekabetçi konularda sıralama elde etmek için sayfanıza yüksek kaliteli geri bağlantılar kazanmanız veya oluşturmanız gerekir.

Sebep 3. Sayfa, arama amacıyla eşleşmiyor

Google, kullanıcılara bir sorguyla en alakalı sonuçları sunmak istiyor. Bu nedenle “1 top çim çit kaç metre” için en iyi organik sonuçlar, ürün sayfaları değil, öneriler içeren blog gönderileridir. Örneğin jidarfence gibi çim çit üreticisi bu soruya cevap vermek için, soruyu anlayıp bloglarında cevap vermesi gerekir.

Temel olarak Google, arama yapanların satın alma modunda değil, araştırma modunda olduğunu biliyor.

Bununla birlikte, çok fazla geri bağlantısı olan ancak organik trafiği olmayan sayfalarınız varsa ve bunlar zaten trafik potansiyeli olan bir anahtar kelimeyi hedefliyorsa, SEO’nun bir başka hızlı kazanımı da bunları arama amacına göre yeniden optimize etmektir.

YANİ ESKİ BİR GÖNDERİNİZ VARSA 2024 SEO UYUMLU OLARAK DÜZENLEMENİZ GEREKİR.

SEO’lar neden web’i daha iyi hale getiriyor

İçerik Pazarlama Direktörümüz Mert Can Çetintaş, SEO’ların ekosisteminde çok önemli bir rol arama oynadığına ve interneti herkes için daha iyi hale getirdiğine inanıyor. Nedenini açıklamak için beş argüman öne sürüyor.

SEO’lar web’i mahvetmekle eleştiriliyorlar, ancak arama ekosisteminde çok önemli bir rol oynuyorlar ve aslında interneti herkes için daha iyi hale getiriyorlar.

Eleştirileri bir kenara bırakalım. SEO’da, başkalarına maliyeti ne olursa olsun internetten para çıkarmaya çalışan kötü aktörler var. Hala dolandırıcılar, yılan yağı, sahtekarlar ve intihalciler var. Ücretli reklamların ve büyük markaların organik ve kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin yerini almasıyla, web’in birçok bölümü son derece ticarileşti.

Ancak SEO’ların işleri daha da kötüleştirdiği durumlar olsa da, bunlara odaklanmak odadaki devasa fili görmezden gelmek anlamına gelir: gerçekten önemli olan açılardan web şimdiye kadarki en iyisidir:

  • İnternette bilgi bulmak şimdiye kadarki en kolay şey. Arama yapanların parmaklarının ucunda, genel olarak doğru ve yararlı bilgiler içeren çok sayıda eğitim, ayrıntılı bilgi ve ipucu bulunur ve bu her zaman böyle değildi.
  • Kötü aktörlerin arama üzerindeki etkisi daha küçüktür. Arama, eskisinden daha az Vahşi Batı’ya benziyor. Bir zamanlar dolandırıcılığın yaygın olduğu konular ciddi bir incelemeye tabidir ve günümüzde düzeltilmesi gereken sorunlar ve boşluklar (büyük markalar ve jenerik içeriklerin gereksiz yere öne çıkması gibi) geçmişteki sorunlardan daha küçük ve daha az acı vericidir.
  • Aramayı kendi çıkarları için kullananların sayısı artıyor. Çevrimiçi içerik şimdiye kadarki en erişilebilir içeriktir ve arama sayesinde yerel bir işletmeyi büyütmek veya uluslararası pazarlara açılmak her zamankinden daha kolaydır.

SEO’lar bu iyileştirmelerde çok önemli bir rol oynadı; dürtükleyerek, dürtükleyerek, inşa ederek ve bazen de yıkarak. Bunlar Google’ın ileri düzey kullanıcılarıdır: Sistemi aşırı uçlara iten, ancak bunu yaparken aramayı herkes için daha iyi hale getirmek için gereken değişikliği katalize eden kişilerdir.

SEO sıradan insanların aramadan faydalanmasına yardımcı olur

SEO’lar, Google ile dünyanın geri kalanı arasında çok ihtiyaç duyulan aracılardır ve teknik bilgisi olmayan kişilerin arama motoru trafiği elde etmesine ve bundan faydalanmasına yardımcı olur.

hakkında hiçbir fikri olmayan insanların kafasında kilitli kalmış çok miktarda değerli bilgi vardır Bir web sitesini nasıl oluşturacağı veya bir blog yazısını nasıl indeksleyeceği . Fiziksel olarak faaliyet gösteren bir halı tesisatçısı, düz olmayan alt zeminler veya zayıf nem yönetimi ile ilgili maliyetli sorunları çözme konusunda onlarca yıllık deneyime sahip olabilir, ancak bu bilginin çevrimiçi olarak nasıl paylaşılacağı konusunda hiçbir bilgisi olmayabilir.

SEO’lar, insanların önemsediği konulara ve insanların ve robotların erişebileceği yazılara yönelik küçük ipuçları sağlar. çözülmesine yardımcı olurlar teknik sorunların Bir sitenin arama sonuçlarında görünmesini engelleyen veya tamamen engelleyen . Harika içerik oluşturdukları için ödüllendirilecek şirketlerin fırsatlarını belirlerler.

Bu bir kazan-kazan durumudur: İşletmeler trafikle ödüllendirilir, arama yapanların niyetleri tatmin edilir ve içerdiği yeni keşfedilen bilgilerle dünya biraz daha zengin hale gelir.

SEO yararlı standartları gerçek web sitelerine dönüştürür

SEO’lar, web’i aktif olarak daha iyi bir yer haline getirmek için birçok şey yapar ve Google bahçesinin gelişmesini sağlamak için kendi planlarıyla ilgilenir.

Örneğin, web’i kullanıcılar için daha erişilebilir bir yer haline getirmek üzere tasarlanan sayısız standart ve yönergeyi ele alalım. Bu standartların uygulanması (teorik yönergelerin web’in gerçek, somut bölümlerine dönüştürülmesi) genellikle SEO ekibinin sayesinde gerçekleşir.

bağlı kalmada büyük rol oynar Web İçeriği Erişilebilirlik Yönergelerine kullanıcı için “algılanabilir, çalıştırılabilir, anlaşılır ve sağlam” olmasını sağlamak için tasarlanmış bir dizi ilke olan Teknik SEO’lar, çevrimiçi içeriğin her . Her SEO’nun Core Web Vitals’a olan tutkusu daha hızlı, daha verimli bir web’i besler. İçerik ekipleri, Google’ın yararlı içerik yönergelerini bir sayfada yararlı kelimelere ve resimlere dönüştürür.

“Kullanıcılara yardımcı olan şeyler” ile “arama performansını artıran şeyler” arasında pek çok örtüşme vardır. Bu değişikliklerin ardındaki sebep daha fazla trafik oluşturmak kadar basit olsa bile, iyi optimize edilmiş bir web sitesi, genel olarak konuşursak, onunla etkileşim kurmaya çalışan gerçek insanlar için de harikadır.

SEO Google’ın sistemlerine baskı testi yapıyor

SEO’lara yöneltilen en büyük eleştiri, bazı şeyleri bozmalarıdır. Ve yapıyorlar! Ancak bu kırılma, sistemi bir bütün olarak güçlendiren bir tür basınç testi görevi görür.

kötüye kullanılması, Spintax ve anahtar kelime doldurmanın Google’ı sayfa içi içeriği daha iyi anlamaya zorladı. Bugün bu boşluk kapandı, ancak daha da önemlisi Google, bir sayfanın içeriğini ve bir bütün olarak web sitesiyle ilişkisini anlama konusunda çok daha iyi.

Beyaz arka plan üzerinde beyaz metin içeren anahtar kelimeleri gizlemek (veya bunları ekranın görünür sınırlarının ötesine taşımak) gibi saldırılar, Google’ı sayfa stili ve CSS ile sayfadaki bilgilerin onu içeren ortamla nasıl etkileşime girdiği konusundaki anlayışını genişletmeye zorladı.

Günümüzün sınırda intihal edilmiş AI içeriği seli bile faydasız değildir: Google’ın bilgi kazanımını ödüllendirme ve sağlam EEAT kimlik bilgilerine sahip yayıncılara öncelik verme konusunda daha iyi olması için çok açık bir teşvik oluşturur . Bu iyileştirmeler yarının arama sürümünü çok daha iyi hale getirecek.

Bu sadece Google’ın SEO’ların bozduğu şeyi düzeltmesi değil: Bu değişiklikler genellikle tek bir spam taktiğinin ötesine geçen ve aramayı tüm kullanıcılar için daha iyi hale getiren kalıcı faydalar bırakır.

Bu, SEO’nun arzu edilir olduğu anlamına gelmez. Bu iyileştirmeleri yol boyunca acı çekmeden yapmak daha iyi olacaktır. Ancak Arama çok büyük ve karmaşıktır ve Google’ın sorunları ve boşlukları proaktif olarak düzeltmek için para harcama konusunda çok az teşviki vardır.

Her sorunu acıya neden olmadan çözemezsek, gelecekte bunun ve daha aşırı suiistimallerin gerçekleşmesini önleyen bir düzeltme mekanizmasına minnettar olmalıyız. SEO’lar sistemi bozar ve bunu yaparak gelecekteki kırılmaların ciddiliğini azaltır.

SEO internetin kalite güvence ekibidir

Bazı SEO’lar keşfettikleri boşluklardan yararlanır ancak çoğu bunu yapmaz. Bu sorunları kamusal alanlarda gündeme getirmeyi, tartışmayı teşvik etmeyi ve bir vekil kalite güvence ekibi gibi hareket ederek bir çözüm bulmayı seçiyorlar.

Yelpazenin küçük ucunda, SEO’lar genellikle Google sistemlerindeki hataları işaretler; örneğin Search Console raporlamasında bir dikkatsizliği yakalaması yakın zamanda üç ayrı kişi tarafından bağımsız olarak işaretlenen bir hata veya Tom Anthony’nin Google’ın Manuel İşlemler veritabanındaki gibi . Bu tür sorunlar her zaman ortalama kullanıcının Google’ı kullanma deneyimini etkilemese de, arama sistemlerinin amaçlandığı gibi çalışmasına yardımcı olur.

SEO’lar Google’ın en tutkulu kullanıcılarıdır. Ortalama kullanıcının çok ötesinde bir ölçekte onunla etkileşime giriyorlar ve makroskobik düzeyde eğilimleri ve değişiklikleri tanımlayabiliyorlar. Sonuç olarak, genellikle sorunları ilk keşfedenler onlardır, aynı zamanda Google’ı en yüksek standartlarda tutan kişilerdir. Bunlar, iyileştirmeleri besleyen geri bildirim döngüsünün önemli bir parçasıdır.

SEO kontrol ve denge görevi görür

Son olarak, SEO’lar bir kontrol ve denge görevi görerek, arama sistemlerinin nasıl çalıştığına dair ilk elden kanıtlar toplayarak yararlı tavsiyeler, yılan yağı ve Google’ın PR yaygarası arasında ayrım yapmamıza olanak tanır.

Google pek çok faydalı rehberlik paylaşıyor ancak tavsiyelerinin sınırlarını bilmek önemlidir. Kâr amacı güden bir şirkettir ve Arama’nın çalışması şeffaf olmayı gerektirir; eğer herkes aramanın nasıl çalıştığını anlasaydı, herkes onunla oyun oynardı ve arama dururdu. İyi tavsiyelerin yanı sıra sağlıklı bir kısım ihmal ve yanlış yönlendirme de vardır.

Google Arama, web’deki bilgi akışının kontrol edilmesinde hayati bir rol oynuyor; onun mekanizmalarını, önyargılarını ve kusurlarını keşfetmeden bırakmak bizim için çok önemli. Gerçeği kurgudan ayırabilecek ve parçaların birbirine nasıl uyduğunu anlayabilecek kadar sistemleri sorgulayabilecek insanlara ihtiyacımız var.

Diğer detaylar bu şekildedir:

Ayrıntılı S2 : rapor hazırlıyor elde edilen bilgileri paylaştığı üç aylık bir sonuçlarına hakim olan şirketlerden Glen Allsopp (diğer adıyla Viperchill), Google arama ve rekabette önde kalmak için neler yaptıklarından . Bu onun ikinci raporu ve her zamanki gibi inanılmaz. (Ayrıca Glen’in yalnızca Birleşik Krallık/ABD pazarlarına odaklanmamasını da takdir ediyorum; hatta MoneySmart — Asya Nerdwallet gibi diğer sitelere de değiniyor.)

Google Arama Google’dan Pandu Nayak’a göre ve sıralama nasıl çalışıyor : Google’ın Aramadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Pandu Nayak, Ekim ayında ABD ile Google arasındaki rekabet davasında ifade vermişti. mevcuttur İfadesi PDF olarak . Danny Goodwin ifadeyi inceledi ve bulgularını bu makalede özetledi.

Bağlantı erişimi : Bu yazının bir parçası olarak, X ve LinkedIn’de bağlantı erişimi için ortalama dönüşüm oranları hakkında 906 kişiye anket yaptım. Sadece %1–5’tir.

SEO trendleri : İçerik Müdürümüz Joshua, SEO trendini açıklıyor. göz ardı etmemeniz gereken (ve göz ardı etmeniz gereken üç)

Kısaca bahsettiğimiz diğer tüm konulara bloğumuzda yer vereceğiz. Bizi takip edin.

kaynak: https://seo-paketleri.com/seo-neden-web-sitenizi-daha-iyi-hale-getiriyor-ff0df17852f7