Basit Google SEO Kılavuzu – Google SEO nedir? Google SEO İpuçları

3
72
google seo
Google SEO öneminin farkında olan ancak uygulama becerisine sahip olmayan işletme sahiplerine karmaşık geliyor.

Google SEO öneminin farkında olan ancak uygulama becerisine sahip olmayan işletme sahiplerine karmaşık geliyor. 

SEO genel olarak büyük arama motorlarında sıralamaları yükseltirken,

Google arama sonuçları sayfalarında üst sıralarda yer almaktır. Küçük işletmeler veya diğerleri bir Google SEO kılavuzunu izleyerek, büyük pazarlama bütçeleriyle donanmış şirketlerle çevrimiçi rekabet edebilir.

google seo

Temel Google SEO kılavuzu

Hedeflenen anahtar kelimeleri belirleyin: Anahtar kelimeler, İnternet kullanıcılarının ihtiyaç duydukları ürünleri, hizmetleri veya bilgileri içeren web sayfalarını aramak için arama alanlarına yazdıkları ifadelerdir. Belirli bir sektördeki popüler anahtar kelimeleri içeren bir web sayfası, SEO için iyi bir temeldir. Bunlar bir beyin fırtınası, araştırma, analiz ve test süreci ile belirlenir.

Web sitesini optimize edin:

Bir web sayfasının çeşitli bölümlerinde hedeflenen anahtar kelimeleri kullanın. Başlık, meta açıklama, H1, metin içeriği, Alternatif resim nitelikleri, videoya eşlik eden metin ve ayrıca sayfa URL’si. Her sayfanın URL’sinde basit metin kullanın veya gerektiğinde sayfaları yeniden adlandırın. Her sayfanın alt kısmına şirket adı, adresi ve telefon numarası gibi temel işletme bilgilerini ekleyerek yerel arama sonuçlarını artırın. Dizine eklenmesi amaçlanmayan bağlantılar için takip etmeyen komutlar ekleyin. 

Robots.txt önemi

Web sitesini dizinlere gönderin çünkü, Google Rehber gibi site dizinleri iyi yerel trafik kaynaklarıdır. Bunlar, İnternet kullanıcılarını bir web sitesine ve bir tuğla ve harç kuruluşunun kapılarına götürür. Bu çevrimiçi dizinlerde web sitesi ayrıntılarının sunulması ücretsizdir. Genel bir kural olarak, Google yerel arama sonuçlarındaki görünürlüğü etkiler. Sektöre özel dizinlerde çevrimiçi bir arama yapın ve web sitesini bunların tümüne ekleyin.

Site haritası gönder: XML biçimindeki bir site haritası. Google arama tarayıcılarına bir web sitesinin tüm sayfalarını gösterir ve taramayı ve dizine eklemeyi sağlar. Bir site haritası oluşturun ve bunu Google Web Yöneticisi Merkezi’ne gönderin.

3 YORUMLAR

Yoruma kapalı.