SEO Demek Ne Demek? SEO Nedir Kısa Açıklayıcı

0
61
seo
seo demek

SEO demek kısaca yaptığınız işin sindirim sistemidir. Neden böyle bir açıklama ? İnternette araştırdığınızda SEO (search engine optimization)”arama motoru optimizasyonu” olarak görünür. Ancak bir şirketiniz varsa, yaptığınız işi ürettikleriniz ile başlar.

Örnek verecek olursak, bir kot fabrikanız var. Kot üretimi yapıyorsunuz. Ürettiğiniz kotları belli bir müşteriye ulaştırmanız gerekiyor. İlk başta örnek verdiğim gibi düzgün bir sindirim sisteminiz yoksa! Ürettiklerini dışarıya satmanız zorlaşacak ve fabrikanızda birikecektir. Biriken üretim satılmadığı için size büyük bir şişlik yapacaktır. Yani satılmayan ürünün yükü ağır olacaktır.

SEO tam da bu noktada olaylara dahil olur ve ürünlerinizi sindirmenize ve hızlıca dışarı gönderilmesine yardımcı olur. Fabrikanız rahatlar ve yeni üretimlere sağlıklı, mutlu ve neşeli bir şekilde devam edersiniz.

SEO demek müşteri demektir. Tabi web sitenizi müşteri odaklı kullanıyorsanız…

Hobi Siteleri İçin SEO Demek

Hobi siteleri müşteriye ihtiyaç duymaz. Ancak kullanıcılarda bir müşteridir. Sizi takip eden ve sevenlerde bir müşteridir. Çünkü web siteniz ne kadar iyi olursa, o kadar iyi reklam alırsınız. Gelir kaynağı oluştuğu için web siteniz bir hobi sitesi olsada müşteriye veya kullanıcıya ihtiyaç duyar.

SEO Türkiye’de uzun yıllardır olan ancak pek bilinmeyen bir daldır. SEO gücünü farkedenler başarıya en yakınlardır.

Daha önceki blog yazılarımıza bakalım;

Google SEO nedir nasıl yapılır?

Google SEO nedir nasıl yapılır sorusunu ele alacağız. Google’un arama motorunda rekabetçi bir şekilde sıralama yapma rehberiniz olan Google SEO Rehberi’ne hoş geldiniz.

SEO nedir? SEO, arama motoru optimizasyonu veya bir web sitesini Google gibi arama motorları aracılığıyla bulmayı kolaylaştırmak için optimize etme sürecini ifade eder.

Peki site içeriğinizi Google SEO için nasıl optimize edersiniz? Best4you’nun yol göstermesine izin verin!

İdeal olarak, içerik yazmaya başlamadan önce anahtar kelime araştırmanızı yapmak en iyisidir . Bu, içeriğinizde hangi anahtar kelimelere odaklanacağınızı bilmenizi sağlar. Geniş ve uzun kuyruklu anahtar kelimelerin bir karışımını kullanmak en iyisidir.

daha fazlası için yazının tamamına ulaş: https://best4you.com.tr/google-seo-nedir-nasil-yapilir/

A’dan Z’ye SEO için Best4you içeriklerini inceleyin. A’dan Z’ye SEO

Fiyatları nedir ?

SEO hizmetlerinin maliyeti değişir. SEO planı, hizmet sağlayıcı ve daha fazlası gibi faktörlere bağlıdır. 2022’deki çoğu SEO projesi, proje kapsamına bağlı olarak ayda 1500 ila 15.000 TL arasındadır. Tek seferlik bir proje 5.000 – 30.000 TL arasında değişecek ve danışmanlar için saatlik ücretler saatte 100 – 300 TL arasında değişiyor.

SEO fiyatlarını inceleyin: https://best4you.com.tr/seo-paketleri/